Porównanie tańsze czy droższe.

Niejednokrotnie zauważyłam , że płacimy za markę a nie za smak czy skład . I tak wczoraj przy okazji zakupów na obiad , a był to ryż z kurczakiem w sosie słodko - kwaśnym , miarka się przebrała . 

 Kupiłam dwa słoiki popularnego sosu , który jak zazwyczaj lądował w moim daniu . Niestety zauważyłam , że cena takiego słoiczka poszybowała w górę . No ale cóż . Kupiłam . 

Następnie poszłąm do lidla celem dalszych zakupów i nie wiem czy to przypadek czy zrządzenie losu ale w oko wpadł mi nie *markowy* sos słodko-kwaśny . Słoiczek większy niż zakupiony * markowy* a cena około 40% niższa .

 Nie robiąc sobie ogromnych nadziei kupiłam go . Bo wedle mojej idei - dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć . 

Zabrawszy się za obiad postanowiłam posmakować dwa sosy . Poprosiłam również mojego syna ( nie pokazując etykiet ) o posmakowanie . Jakież było moje zdziwinie kiedy syn wskazał , że lepszy smak ma sos tańszy . Taki tez był mój wybór . Kiedy mąż wrócił z pracy poprosiłam również jego o posmakowanie sosów . Specjalnie odłożyłam po porcji degustacyjnej do osobnych miseczek . Cóż , wniosek był jeden . Nasza rodzina wybrała sos tańszy w lidla .


 Skład podobny , smak wyraźniejszy w sosie tańszym , kolor zachęcający w sosie tańszym . Także w ocenie sosów słodko - kwaśnych wygrał sos nie * markowy * prosto z lidla . 

Wniosek jest taki : 

 * Czasami nie warto przepłacać 

 * Zrób porównanie produktu tańszego i droższego

* Nie zawsze droższe znaczy lepsze

 

Polecam nie przepłacać

Małgośka w Kuchni

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy