Olej lniany

Olej lniany . Co o nim wiemy ? Czemu tak dobrze nam służy ? Gzie stosujemy olej lniany . Postaram się przybliżyć opis tego cudnego oleju .

 Mi służy bardzo dobrze . Napewno nikogo nie zaskocze , pisząc że olej lniany powstaje z nasion siemienia lnianego . Zawiera on kwasy omega 3 , 6 oraz 9 . Zawiera on dużo kwasów nasyconych . Kwas omega 3 i kwasu alfa-linolenowego (ALA) jest kluczowego z perspektywy zdrowego serca. Obniża poziom cholesterolu we krwi , zmniejsza ryzyko miażdżycy i nadciśnienia. Olej lniany jest doskonały ze względu na wspaniałe właściwości zdrowotne dla żołądka . Najlepszym krokiem będzie wprowadzić do swojej diety olej lniany jak i siemię lniane. W oleju lnianym znajdziemy szczególnie dużo witaminy E, jest ona zwana witaminą młodości. Zbawienne skutki jej działania na skórę i ogólną urodę są powszechnie znane. Nasz cudowny olej wspomaga profilaktykę oraz leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz przewlekłych stanów zapalnych jelit, ponieważ wzmacnia i regeneruje błony śluzowe na całej długości przewodu pokarmowego. Jest skutecznym środkiem w łagodzeniu skutków chronicznych zaparć.
  Zastosowanie w kuchni : 

 Olej lniany stosujemy na zimno . Nie smażymy na nim . Jest doskonałym dodatkiem do sałatek , surówek mixów i sałatek owocowych . Ja dodaję olej nawet do jogurtów . Wszędzie gdzie go mogę zjeść i wypić na zimno .
 Polecam dla zdrowia i urody .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy