Ocet jabłkowy .

Dziś postanowiłam rozpawić się z octem jabłkowym . Dlaczego jest dobry , na co jest wskazany , jak i gdzie i z czym używać .

 Czym jest ocet jabłkowy i jak powstaje :

Aby powstał ocet jabłkowy potrzebne są oczywiście jabłka i drożdże.Drożdże czyli jednokomórkowe grzyby przekształcają w procesie fermentacji zawarty w jabłkach cukier w alkohol. Następnie bakterie fermentują alkohol i tak powstaje kwas octowy . Czyli z dodatkiem jabłek , powstaje ocet jabłkowy . Otrzymany ocet jest mętny, pachnie jabłkami, ma brązowo-żółty kolor . W occie znajdziemy wiele związków mineralnych oraz pierwiastków , kwasy takie jak : mlekowy, cytrynowy, propionowy, mnóstwo enzymów i aminokwasów oraz pektynę . 

  Na co ?

Ocet jabłkowy kojarzy się głównie z odchudzaniem ale nie tylko to jest jego zaletą. Rozcieńczony ocet jabłkowy jest idealny w zakażeniach grzybiczych, np. przy grzybicy paznokci, chodzą słuchy że jest idealny do usuwania brodawek i pomaga w infekcji uszu. Ocet z jabłek jest świetny jako lek na przeziębienie oraz podniesienie odporności w okresie największej zachorowalności. Pomaga również kontrolować cukrzycę typu 2. Ogranicza on wchłanianie węglowodanów. Potwierdzone działanie przeciwłupieżowe, zmniejsza wydzielanie sebum, pobudza wzrost włosów i je odżywia. Pomaga w walce z trądzikiem . 

  1-2 łyżki stołowe octu jabłkowego rozcieńczone w szklance wody. Miksturę pijemy 1-2 razy dziennie . Najlepiej rano na czczo i przed posiłkami. Można dodać miodu. 
  W kuchni doskonały do sałatek dressingów , jako zamiennik zwykłego octu np ja dodaje do białego barszczu czy nawet do mizerii . Ocet jabłkowy jest również świetnym przyjacielem w sprzątaniu i myciu okien .

  Polecam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy