Rumianek

 

Nie piję napoi kolorowych , gazowanych , sztucznych soków czy paskudnych energetyków .
Piję za to zioła . Czy to do obiadu , kolacji czy ot tak po prostu w ciągu dnia . 
Jednym z nich jest rumianek .Zioła bardzo dobrze wpływają na trawienie jak i stany zapalne i regenerację wewnętrzną naszego organizmu . Kiedy mówię rumianek , dużo osób kojarzy go z dzieciństwem i małymi dziećmi . Nic bardziej mylnego . Odkąd postawiłam na zioła moje samopoczucie zmieniło się o 360 stopni  .Dlaczego rumianek ? Już tłumaczę .

Rumianek ma właściwości rozkurczowe  , przeciwzapalne  i antyseptyczne  oraz uspakajające . Zawdzięcza to olejkowi chamazulenowi i a-bisabololowi . Zawiera również witaminę C oraz flawonoidy .
Znależć można również pochodne kumaryny .Dzięki temu jest doskonały na problemy trawienne , stany zapalne żołądka , błony śluzowej , wrzody .

Jest doskonały i nie zastąpiony w trądziku i zapaleniu spojówek .Doskonały w leczeniu zakażeń dróg oddechowych , stanach zapalnych skóry a nawet w problemach chorób kobiecych.

Rumianek stał się moim codziennym napojem , dodatkiem do obiadów . Odkąd wdrożyłam go w moje życie , nie narzekam na problemy żołądkowe . Oczywiście to jest jeden z wielu czynników , który stosuję na co dzień . 

Polecam każdemu . Ja piję przestudzony , niesłodzony . I jestem naprawdę wdzięczna naturze za to , że rumianek jest między nami .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy