Knedle z truskawkami .Sezon na truskawki u mnie już się zaczął . A ja mogę jeść je codziennie o każdej porze dnia i nocy.
Tak więc dziś przedstawiam knedle z truskawkami i jeszcze dodatkowo z polewą z truskawek :) 
Yyyyy Pycha . Obiecuję , że będą smakowały .

Składniki na knedle : 

* 1 kg ziemniaków
* Mąka ziemniaczana
* 1 jajko
* Mąka pszenna do podsypywania
* Szczypta soli
* Około 1 kg truskawek

Polewa z truskawek :

* 1.5 kg truskawek
* 1 litr śmietany 36 % do ubijania - na przykład łaciata
* Cukier

Wykonanie polewy : 
Truskawki myjemy , osuszamy , usuwamy szypułki . Rozgniatamy tłuczkiem do ziemniaków lub widelcem . Wedle uznania doprawiamy do smaku cukrem .

Dobrze schłodzoną śmietanę ubijamy na sztywno .

 Jak robimy knedle :

Ziemniaki obieramy,myjemy i gotujemy do miękkości . Studzimy . Tak naprawdę najlepsze są ziemniaki ugotowane dzień wcześniej .
Ugotowane i ostudzone ziemniaki przepuszczamy przez praskę lub przez maszynkę do mielenia .Tworzymy z masy ziemniaczanej kulę,którą następnie spłaszczamy ręką na około 2 cm placek . Następnie dzielimy nasz placek nożem na 4 równe części . Jedną część wyjmujemy i odkładamy na bok .Do brakującej części wsypujemy mąkę ziemniaczaną . Powinno być jej tyle aby całkowicie zapełniła miejsce brakującej części.Kolejnym etapem jest wyrobienie ciasta z całości zmielonych ziemniaków , mąki ziemniaczanej którą wsypaliśmy w puste miejsce,jajka oraz szczypty soli .Ciasto powinno być  gładkie i powinno swobodnie odchodzić od dłoni.Jeśli jest zbyt klejące należy podsypywać mąką pszenną. Kiedy uzyskaliśmy jednolitą masę , odrywamy po kawałku ciasta i formujemy kulki dowolnej wielkości , ale takie aby w środku zmieściła nam się truskawka.Kulkę spłaszczamy na dłoni,wkładamy truskawkę i ponownie formujemy kulkę , upewniając się , że jest dobrze zaklejona . Robimy tak do wykończenia ciasta . Uformowane kulki odkładamy na lekko posypaną mąką tacę lub deskę . W między czasie wstawiamy garnek z osoloną wodą.
Knedle wrzucamy do wrzącej wody . Lekko mieszając drewnianą łyżką aby nie przywarły do dna.Od czasu wypłynięcia gotujemy około 5 minut .
Za pomocą sitka ugotowane knedle wykładamy na talerz.
Podajemy ze zgniecionymi truskawkami , oraz bitą śmietaną.

Przepychota :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy