Ryba w sosie pomidorowym na cebuli.


Na pewno w niejednym Polskim domu częstym gościem jest ryba. Ale znam też wiele osób dla których ryba wciąż jest zagadką. Ja dziś przygotowałam rybę w sosie pomidorowym na cebuli.

Składniki :

* 1 kg ryby bez ości ja użyłam pangę
* 2 średnie cebule
* Pieprz czarny mielony, sól, przyprawa do ryby
* Mąka pszenna
* Naczynie żaroodporne

Cebulę kroimy w półplastry i układamy na dnie naczynia żaroodpornego. 

Jak robimy rybę :

Nie polecam ryby w tak zwanej kostce. Używając ryby naturalnego kształtu, mamy pewność że jest to "czyste mięso ryby". 
Moje płaty były mrożone. Należy zostawić je do swobodnego rozmrożenia ale również dobrym patentem dla zapominalskich lub dopiero co kupionej ryby jest włożenie filetów do piekarnika. Na przykład na blaszkę i papier do pieczenia i nastawienie piekarnika na termoobieg na około 60 stopni. W ciepłym piekarniku ryba szybko się rozmrozi. Następnie rozmrożoną rybę wyjmujemy na ścierkę lub ręcznik papierowy. Osuszoną rybę przyprawiamy solą, pieprzem mielonym oraz przyprawą do ryby. Następnie otaczamy w mące. Tak przygotowane kawałki ryby obsmażamy na rozgrzanym oleju i przekładamy do naczynia żaroodpornego wyłożonego cebulą. 
Wcześniej przygotowanym sosem pomidorowym z powidłami śliwkowymi zalewamy naszą ułożoną rybę i pieczemy w zamkniętym naczyniu na około 200-210 stopni na termoobiegu przez około 40 minut. 
Przepis na sos pomidorowy znajdziecie na https://www.malgoskawkuchni.com/2020/05/sos-do-ryby-pomidorowy.htmlWspaniałych doznań 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło jeśli odwiedzając mój blog zostawisz miły komentarz :)

Adsense

Smalec

Sałatka z buraczkami i sosem na bazie musztardy